Robbanás volt egy ferencvárosi társasházban
Az Ipar és a Vaskapu utca sarkán lévő négyemeletes társasház egyik első emeleti lakásában történt, aminek következtében tűz ütött ki.
Kérdőívvel mérték fel a diákok szexuális érdeklődését a fővárosi Eötvös József Gimnáziumban.
Kezdetét vette az LMBTQ-érzékenyítés a budapesti Eötvös József Gimnáziumban is – értesült a Magyar Nemzet. Az iskolaújság szerkesztői által készített, LMBTQ-témájú kérdőív még április végén, a gyermekvédelmi törvény elfogadása előtt látott napvilágot.
Nemi identitásukról kérdezték a gimnazistákat
A lapot készítő fiatalok fontosnak érezték, hogy a szexuális kisebbségeket érintő témákról szó essen az iskolai környezetben is, hangsúlyozva, hogy az intézményi és rendszerszintű változások eléréséhez szükség van támogatókra. A Magyar Nemzet birtokába jutott dokumentumok szerint
a szexuális orientációjukat és a romantikus vonzalmaikat.
Eredmények, válaszok
A portál beszámolója szerint a kérdőív minden eddiginél jobban megmozgatta a diákságot, ugyanis több mint háromszázan töltötték ki. A válaszadók 93,3 százaléka vallotta magát ciszgendernek (vagyis a saját nemével azonosulónak), 3,4 százaléka nem bineáris (a nemi identitását különböző módon kifejező) személynek, 0,3 százalékuk transzneműnek, 0,3 százalékuk interszexuálisnak, a maradékuk pedig jelezte, hogy jelenleg folyamatban van a genderidentitásuk kialakulása.
A szexuális orientációjukat tekintve kiderült, hogy 70,7 százalékuk heteroszexuális, 12,3 százalékuk biszexuális, 3,1 százalékuk homoszexuális, két százalékuk aszexuális, 0,8 százalékuk pánszexuális, 0,8 százalékuk queer, a maradék 6,1 százaléknak pedig még nem alakult ki a szexuális irányultsága.
A gimnázium igazgatója szerint mindez csak a toleranciáról szól
A Magyar Nemzet megkereste az Eötvös József Gimnázium igazgatóját is, hogy tudott-e a diákok által elindított közvélemény-kutatásról, valamint ki engedélyezte a kérdőív közzétételét a suliújság szerkesztőinek. Moss László közölte: az április 30-án kiküldött kérdőív ügyében az újság tanárszerkesztője – aki egyben felelős vezetője is a szerkesztőségnek – járt el, hiszen a korábban kiküldött kérdőíveknél is mindig az aktuális tanárszerkesztő döntött. Ugyanakkor – folyatta – mivel az iskolaújság felelős kiadója az igazgató, az elkészült cikkről a megjelenés előtt több beszélgetést folytattak a szerkesztőkkel és a mentortanárral is. Elmondása szerint a kérdőív összeállításához a diákok nem kaptak külső segítséget, hanem maguk dolgozták ki azt, mivel munkájukat „öntevékenyen”, a mindenkori mentor segítségével végzik.
Intézményvezető: az Eötvös Diákban megjelenő cikk a toleranciáról szól
Az intézményvezető végül megjegyezte:
hiszen egy értelmiségi csak akkor mondjon véleményt, ha tájékozott.” Később hozzátette: a kérdőív nem a diákok szexuális orientáltságának puszta felmérését célozta, csak azt akarta bebizonyítani, hogy a fiatalokat érdekli, és többeket érint is a téma.
Fotó: Trenka Attila